Si të humbni peshë të shpejtë: 9 më të njohura për metodat dhe 5 rekomandimet e nutritionists.

Për të humbur peshë në një kohë të shkurtër është ëndrra e shumë grave. Ju duhet të kuptoni se kjo mund të bëhet vetëm duke ngrënë një dietë të shëndetshme, ose të përdorur për të rritur aktivitetin fizik. Dhe edhe pse në dëm të shpejtë humbje peshe me një zë thanë mjekët dhe nutritionists, është e vështirë t'i rezistojë tundimit për të humbur peshë për disa ditë.

Dietë

Humbja e shpejtë në peshë – të vërtetën apo miti

Në kërkim të mënyrave për të humbur peshë shpejt, ju nuk duhet të harrojmë për rreziqet e mundshme të kësaj humbje peshe. Po, e ulur në një mono-dietë apo strenuously duke punuar në palestër, ju mund të humbni peshë në pak ditë për 2-3 paund, por kjo varet mbi të gjitha aftësitë dhe veçoritë e secilit organizëm.

Të gjithë komplekset për të humbur peshë duhet të kombinohen për të bërë ndjekje të ideale pamjen e jashtme dhe të kthehet në probleme shëndetësore. Dietë pa ushtrim do të çojë në sagging lëkurës, dhe tendosje fizike pa e konsumit të proteinave do të çojë të gjitha përpjekjet për të zero.

Të emergjencës si për të humbur peshë, më të mirë për të kthyer ata që kanë nevojë për të humbur një sasi e vogël e peshës.

Mënyra e shpejtë e peshës

Metodat si të humbni peshë shpejt, shumë. Ata janë të gjithë të bazuar në konsum më të ulët, ushqyese dhe energjisë Çiklizmit.

Dietë

Në bazë të ndonjë dietë është kufizimi i lartë kalori ushqime në dietë. E konsiderojnë themelore dhe më të njohura të modes e furnizimit.

Hikërror

Hikërror është e dobishme produkt që ka kalori të ulët dhe të lartë ngopje. Hikërror dietë lejon për të humbur peshë pa ndjenjën e urisë. Rezultate mbresëlënëse: në një javë ju mund të humbni deri në 7 paund.

Në dietën dietë:

 • hikërror në çdo sasi;
 • kefir është një litër në ditë;
 • shumë lëngje – plain ujë apo çaj të gjelbër.

Të metat e këtij dietë ne mund të vini re monotony. Por si një afat të shkurtër dietë për të humbur peshë, dieta per humbje peshe efektive.

Kefir dietë

Kefir

Humbje peshe kefir është konsideruar si një nga mënyrat më efektive në mungesë të ndonjë kontraindikacionet. Në kos përmban lehtësisht të tretshëm proteinat, karbohidratet, yndyrnat, bakteret e acidit laktik. Përveç kësaj, të shëndetshëm e të pirë rids trupi i të gjitha toksinave, saturating me ushqyesve dhe vitaminat, përmirëson zorrë.

Variante të kefir dietë.

 1. Mono-dietë. 1.5 litra kefir ndarë në 6 pjesë të barabarta. Të gjithë sasinë e pijeve të konsumuara gjatë ditës me të njëjtën periudhë kohe.
 2. Vështirë dietë. Kjo dietë që të humbni deri në një kilogram të përditshme për 9 ditë. Rregullat janë si më poshtë:1) tre të ditës – 1.5 litra kefir në ditë 2) tri ditët e ardhshme – 1,5 kg mollë në ditë; 3) të zgjasë tri ditë kos me yndyrë të lartë të përmbajtjes.
 3. Shirita dietë. Kjo dietë ju duhet të ndiqni për 2 javë. Kjo është e nevojshme për të ngrënë e mëposhtme: një ditë të pini 1.5 litër kos, pjesa tjetër e ditës të rrinë të zakonshme menu.

Apple

Ndër përfitimet e Apple dietë janë:

 • pasuri në vitamina;
 • prania e fibrave;
 • ndjenjë të ngopje për shkak të glukozës dhe fruktoza;
 • urinar funksion;
 • gjatë gjithë vitit disponueshmërinë e frutave.

Në 10 ditë Apple dietë, ju mund të humbni deri në 10 kilogramë peshë.

Apple dietë për shkak të pranisë në përbërjen e acideve është i kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e traktit gastrointestinal.

Opsionet e Apple e furnizimit të ndryshme:

 • hani ditore 2 kg mollë pa përdorimin e lëngshme;
 • çdo dy orë për të ngrënë një Mollë dhe pini një gotë kefir;
 • ha 1,5 kg mollë dhe pini 2 litra ujë.

Aktiviteti fizik

Për dietë të dhënë më efektive efekt dhe nuk reflektojnë negativisht në lëkurën dhe muskujt paralele për të dëshiruar fizike të stresit në trup. Ato ofrojnë një konsum të lartë të energjisë dhe dhjamin e rezervave.

Ushtrim për humbje peshe mund të jetë e mëposhtme:

 • të moderuar të ecje të përditshme (një orë e gjysmë);
 • running në mëngjes për një orë;
 • 10-15 minuta në këmbë dhe deri poshtë në shkallët dhe prapa;
 • një gjysmë orë gjimnastikë në shtëpi çdo ditë;
 • Çiklizmit;
 • klasat në palestër tre herë në javë;
 • noti në pishinë tri herë në javë.

Nëse ju nuk keni bërë para tendosje fizike, ju duhet të fillojë gradualisht, me çdo ditë rritet doza e ushtrimeve. Ajo është një fenomen natyror dhe do të jetë lodhje, dhimbje në muskujt e këmbëve dhe të duarve, ankesa në frymëmarrje, rrahje e zemrës.

Aktiviteti fizik

Refuzimin e produkteve të dëmshme

Ndonjë dietë ose dietë është e ndërtuar mbi refuzimin e konsumit të produkteve të dëmshme. Jo domosdoshmërisht për të torturës trupin tuaj me uri, të mjaftueshme për të kthyer dietës suaj ditore në një të shëndetshme dhe të balancuar.

Për ta bërë këtë, ndiqni këto udhëzime:

 • për të eliminuar nga dietën tuaj ëmbëltore produktet me krem yndyror dhe plotësime;
 • për të dhënë deri yndyrore, të kripur, aromë, i tymosur, të konservuar dhe ushqime me sheqer;
 • sheqer për të zvogëluar përdorimin ose të zëvendësojë me mjaltë;
 • për të braktisur mayonnaise, ketchup dhe të tjera salcat;
 • jo për të ngrënë ushqim të shpejtë dhe pije të gazuara pije;
 • të heqin dorë nga alkooli.

Nëse plotësisht i përjashto nga dieta disa produkte nuk punojnë, ata kanë nevojë për të konsumohet në mëngjes.

Trajtimeve SPA, banjo me avull, sauna

Dush dhe të gjitha trajtimet e tjera të ujit është e lashtë provuar mënyra për të humbur peshë effortlessly. Humbja e peshës është për shkak të faktit se nën ndikimin e temperaturë të lartë fillon djersitja ujë nga të gjitha toksinat.

Një trajtim ju mund të humbni deri në 4 paund, gjysma e së cilës është atëherë mbushur shpejt. Por në qoftë se ju përmbahen saktë parimet e larjes në banjë, ju janë të garantuara për të humbur peshë dhe për të marrë të shëndetshme.

Parimet e humbje peshe në banjë ose sauna.

 1. Vizitoni dush të ketë në një stomak bosh, pas procedurës nuk do të hani. Ajo është e rekomanduar për të ngrënë dritën kos ose për të pirë një gotë kos dhe hani një Mollë. Ajo është rreptësisht e ndaluar për të pirë birrë, e cila është një atribut thelbësor i banjo udhëtime, dhe të tjera të pijeve alkoolike. Më mirë për të marrë një bimor infuzion i mint ose kamomil.
 2. Thupër fshesë është një mjet që përmirëson shëndetin dhe eliminon peshë të tepërt.
 3. Për të humbur peshë ndihmë dhe masazh me një ngurtë mittens me kripë dhe mjaltë dhe vajra. Kjo procedurë do të pastroni lëkurën për shtresat e thella.

Një nga më të popullarizuar sallon metodat e humbje peshe – çokollatë e trupit të përfundojë – ju mund të pastër në banjë ose sauna. Procedura është si vijon:

 • tërësisht të pastruar me avull dhe me trup;
 • vlejnë për zonat problem ndezur një përzierje e 5 lugë kakao, 2 lugë sheqer dhe dy lugë vaj ulliri;
 • mbështilleni trupin me kapem film dhe të lënë për 15 minuta;
 • pas një kohe, në masë të çokollatë për të larë off.

Sigurisht, ju duhet të kuptoni se të gjitha këto metoda do të ketë efektin e dëshiruar në përdorim të rregullt.

PS

Mjete popullore

Lashtë gratë nuk e dini se çfarë është një dietë është dhe kanë ruajtur bukurinë e saj popullore mënyra.

Kjo vlen edhe për kontrollin e peshës.

Për të humbur peshë marrë bimor tinctures dhe teas.

Kjo pije bazohet në bimë, të cilat ulin ndjenjën e oreksit dhe për të nxitur metabolizmin.

Bimor hollim:

 • thupër lëng ndihmon në forcimin e materiale të këmbimit;
 • tërshërë kissel heq mbeturinave dhe toksinave;
 • tincture buckthorn leh ka laksativ pronave;
 • tincture e lë të qershi dhe limonit ndihmon për të humbur peshë, heq lëngjeve nga trupi dhe ka një efekt laksativ;
 • ginger çaj redukton oreksin dhe djegie të kalorive.

Tinctures janë përdorur vetëm pas konsultimit me mjekun tuaj. Bimor përgatitjet mund të ketë kontraindikacionet.

Plotësim

Më mënyrë efektive për të humbur peshë të shpejtë është futje e specialiteteve në idenë e tabletave apo pezullime. Këto fonde kanë një numër të dobishme pronave:

 • për të parandaluar formimin e yndyrës;
 • të përshpejtuar procesin e metabolizmit;
 • ulja e oreksit.

Por së bashku me efikasitetin e kësaj metode mund të jetë i rrezikshëm, pasi nuk është një rrezik për të blerë një të rreme. Të përhershme, duke përdorur faktin se droga për humbje peshe të popullarizuara në mesin e grave të shitur të zakonshme të bimëve ose pluhurat, duke u dhënë atyre një markë e njohur. Megjithatë, ata bëjnë të reklamuar veten e tyre, të ekspozojnë fotografitë e yjeve të show biznesit që kanë humbur peshë.

Mendjelehtë njerëzit duke qenë një publicitet marifet dhe blerjen e barnave. Në rastin më të mirë, këto mjete nuk do të sjellë asnjë efekt në të gjitha, në rastin më të keq – të stimulojë zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme.

Duke marrë asnjë ilaç për humbje të peshës duhet të kryhet nën mbikëqyrjen e një dietist. Blerë fondet janë gjithashtu të nevojshme vetëm në barnatore, dhe jo nëpërmjet Internetit ose nga një palë e tretë.

Këshilla të nutritionists

Të gjithë mjekët në një zë të themi se humbja e peshës duhet të jetë jo-të rrezikshme për shëndetin e përgjithshëm. Prandaj, radikal grevë urie dhe mono janë të lejuara vetëm si ditë agjërimi. Në mënyrë që të humbasin një numër të madh të paund, ajo do të marrë më shumë se një muaj dhe për të zhvilluar një sistem të humbjes së peshës, i cili përfshin:

 • balancuar të përbëra ushqimi të shëndetshëm dhe të produkteve natyrore;
 • e përditshme ushtrime fizike;
 • kujdesi për lëkurën e trupit, dush, masazh me krem;
 • mjekim vetëm në fazën fillestare, si ata vetëm muffle kuptimin e oreksit;
 • durim për të humbur peshë shpejt pa dëm për shëndetin mund të mos.

Dhe kushti më i rëndësishëm është shpejtësia dhe mënyra për të humbur peshë të varet nga trupi dhe shëndeti.

Rëndësinë e konsultimit me një mjek

Më shpesh ndonjë dietë ose për të ushtruar në mënyrë që të humbasin peshë të dështojnë. Nëse urrejtje paund ende arrin të humbur, ata u kthyen shpejt në një kohë të shkurtër. Edhe pas këtyre tentimeve për të humbur peshë të keni probleme me shëndetin, në mënyrë të veçantë, prish funksion të zorrëve.

Plus shtuar problemet psikologjike për shkak të pakënaqësisë me pamjen.

E gjithë kjo mund të shmanget nëse ju humbni peshë nën mbikëqyrjen e një dietist. Sa i dobishëm në trajtimin e mjekut?

Mjete popullore
 • Emërojë një mjek diete, jo një dietë, dhe në mënyrë të drejtë e të shëndetshëm dhe të përshtatshëm të ushqimit. Kështu që ju nuk keni për të e mohoj.
 • Përzgjedhja e mënyra për të humbur peshë merr parasysh gjendjen shëndetësore të pacientit.
 • Një mjek diete merr rolin e psikologut: përshtat për shprehitë e të ushqyerit të duhur, i jep besim, ju motivon për rezultatin. Ajo do të mbështesë ju në rast të një ndarje, e cila në fillim është e pashmangshme. Por më e rëndësishmja – mjeku do të ju tregojnë se çfarë ju keni nevojë për të humbur peshë, si të mos varet nga ushqimi dhe si për të mbajtur peshën e jetës.

Përfundim

Kështu, mund të konkludohet se humbja e peshës nuk është vetëm dietë, por një mënyrë e jetës. Është e pamundur për të humbur peshë një herë dhe për të gjithë. Kujdeset për figura të bukura duhet të zgjasë një jetës. Dhe për të ndërmarrë veprime pa siklet, të rëndësishme psikologjike vendosjen.

Në këtë rast, situata është e njëjtë: për të marrë një trup të bukur pa të keqe. Dhe, sigurisht, është e rëndësishme për të vëzhguar harmoni dhe për të mbajtur mendjen në ndjekje të idealit.

08.04.2019