Neni

 • Dieta me shalqi është një mundësi për të humbur disa kile të shijshme dhe pa ndjenjën e urisë. Çfarë rezultatesh mund të arrini? A është e mundur të biesh fare në peshë?
  3 Korrik 2021
 • Ushqimi për pankreatitin është një kombinim i rreptë i ushqimeve të shëndetshme, të cilat duhet të kontribuojnë në shërimin e shpejtë të pankreasit.
  23 marsh 2021
 • Artikulli përshkruan në detaje dietën e pijshëm për humbje peshe: duke filluar me rregullat dhe fazat e saj themelore, sa ditë për ta vëzhguar atë dhe duke përfunduar me rishikimet e atyre që e kanë provuar vetë, si dhe një foto të rezultateve të ai që ka humbur peshë.
  22 marsh 2021
 • Një nga kushtet më të rëndësishme për trajtimin e suksesshëm të gastritit akut dhe kronik është një dietë që parashikon përjashtimin e disa ushqimeve nga dieta, si dhe rekomandime të veçanta për gatimin.
  22 marsh 2021
 • Dieta japoneze është një dietë me pak karbohidrate dhe me pak kalori e zhvilluar nga nutricionistë japonezë, menuja e proteinave e së cilës ju lejon të humbni rreth 10 kilogramë brenda 2 javësh. Pesha e tepërt në kohën tonë, shumë e quajnë pagesën për një mënyrë jetese të shpejtë. Jemi me nxitim për të jetuar, punuar, ngrënë . . .
  21 marsh 2021
 • Cilat janë parimet themelore të ushqimit të duhur për humbje peshe dhe humbje peshe që duhet të dini? Ushqimi i duhur është baza e një figure të hollë dhe shëndetit të mirë.
  20 marsh 2021
 • Dieta me proteina është një dietë efektive për humbjen e peshës dhe ndërtimin e muskujve. Cilat ushqime mund të hahen me një dietë proteinike dhe cilat janë të ndaluara, kundërindikacionet, si dhe një menu diete proteinike për ditën.
  11 marsh 2021
 • Si të humbni peshë në vetëm një javë: rregullat themelore. Pse masazhi është i mirë. Si të zëvendësoni karbohidratet në ushqim. Rregullat e ditëve të agjërimit.
  10 marsh 2021
 • Dieta e preferuar është një nga më të vështirat për t’u toleruar (pasi ndjenja e urisë është vazhdimisht e pranishme, përveç kësaj, ka shumë kundërindikacione), por ju lejon të humbni peshë në një kohë të shkurtër.
  8 marsh 2021
 • Shumë gra kanë dëgjuar për dietën e hikërrorit. A është me të vërtetë e mundur të humbni peshë në hikërror dhe të humbni ato paund shtesë? Lexo artikullin.
  7 marsh 2021
 • Ushtrime të thjeshta për humbjen e peshës bëhen lehtë në shtëpi. Nëse i bëni rregullisht, atëherë pas një periudhe të shkurtër mund të vëreni efektin.
  6 marsh 2021
 • Për vite me radhë, ushqimet me yndyrë mendohet të jenë shkaku i kileve të tepërta. Por studiuesit së fundmi e rishikuan këtë teori dhe arritën në një përfundim tjetër. Rezulton se mund të hani pjesë të mëdha të ushqimeve me yndyrë dhe . . . të humbni peshë! Ekziston një dietë e veçantë me proteina-yndyrë e njohur si ketone.
  6 marsh 2021
 • Humbja e peshës pa dieta rraskapitëse është në të vërtetë e lehtë. Sado e çuditshme të duket kjo deklaratë, ajo është 100% e ligjshme. Për më tepër, do të jetë e mundur të qëndroni të hollë dhe të shëndetshëm gjatë gjithë jetës tuaj. Nuk ka asnjë mënyrë për të rregulluar problemin me pilulat, pluhurat, dietat dhe ushtrimet fizike.
  4 marsh 2021
 • Për çfarë shërben një dietë? Pro dhe kundër të ushqimit dietë. TOP i dietave më të mira për humbjen e peshës.
  3 marsh 2021
 • Cilat ushtrime për humbjen e peshës në bark dhe anët bëhen më mirë në shtëpi: një përshkrim i ushtrimeve dhe rregullave për zbatimin e tyre.
  2 marsh 2021
 • Shumë njerëz zgjedhin dieta të ngurta për rezultate të shpejta. Por nëse doni të shmangni shtimin e peshës më pas, atëherë Dieta Ducan është ideale për ju.
  1 marsh 2021
 • Si të humbni peshë: parimet dhe dieta, mirëmbajtja e ekuilibrit të ujit. Trajtime fizike dhe sporte aktive, trajtime bukurie për humbje peshe. Këshilla të dobishme nga dietologët dhe mënyrat për të konsoliduar rezultatin.
  29 Janar 2021
 • Ekspertët në të ushqyerit e proteinave në dietë është e njohur si një nga më efektiv për humbje të peshës. Një proteine të quajtur dietë, e dominuar nga proteina ushqime me sasi të lartë të proteinave, mundësisht pa karbohidratet.
  1 Tetor 2019
 • Te këmbët e grave të duken bukur, ju keni nevojë për të trajnuar muskujt e viçave dhe hips. Një kompleks i thjeshtë ushtrime të kombinuara me dietë do të zvogëlojë peshën. Ngarkesa në trup duhet të përfshijë squats, lunges, si dhe masazh trajtimet.
  30 Shtator 2019
 • Running është një mënyrë e madhe për të hequr qafe paund shtesë. Burrat, gratë të panumërta kanë qenë kështu në gjendje për të ardhur të madhe në formë dhe për të mbajtur atë. Vrapimi është një nga faktorët themelore që mbajnë shpirtin dhe trupin në harmoni.
  29 Shtator 2019
 • Një shqyrtim më të mira dhe më efektive për dietat. Si te zgjidhni një të drejtë?
  27 Shtator 2019
 • Smoothies — e shijshme dhe të shëndetshme mënyrë për të humbur peshë me perime dhe fruta. Këto pije janë shumë të plotësuar dhe të veprojë si një alternativë për ëmbëlsirat gjatë pushim.
  27 Shtator 2019
 • Për gratë sportive të ushqyerit është aq i nevojshëm sa stërvitje. Sport ushqyerit ndihmon një grua për të humbur peshë ose të fituar të muskujve në masë, për të krijuar një të bukur lehtësim të trupit.
  3 Shtator 2019
 • Arsyeja e ushqimit, trashje, e tepërt e konsumit të shpejtë carbs. Prandaj, në vitet e fundit u bë shumë popullor lloje të ndryshme të ulët të karbohidrateve dietat. Një e vërtetë e ulët karbohidrate dietë nuk është për qëllim të përjashtojë ose të prerë përsëri në shumë nga menuja është karbohidratet në Përgjithësi.
  2 Shtator 2019
 • Vajza në mbarë botën janë kruarje kokën e tyre, në kërkim të një efektiv dietë. Dikush bëhet një vegjetarian, dikush vetëm të uritur. Dietën e proteinave – një metodë në të cilën ju vetëm të reduktojë ndjeshëm sasinë e konsumuar karbohidratet.
  31 Gusht 2019
 • Ajo ka një kohë të gjatë është provuar se edhe një minimum prej përpjekje, shpenzohen për të mbajtur veten në formë, do të rezultojë domosdoshmërisht. Gjëja kryesore – se ata ishin të rregullt.
  28 Gusht 2019
 • Nëse ju dëshironi të humbni peshë, por nuk e dini se ku mund të fillojmë dhe çfarë të bëni për të humbur peshë, përdorni tonë këshilla mbi të ushqyerit dhe jetesës për humbje peshe.
  28 Gusht 2019
 • Si të humbni peshë në ijet shpejt dhe në mënyrë efektive? Efektive të ushtrimeve për humbje peshe në këmbë.
  27 Gusht 2019
 • Fruta smoothies mund të zëvendësojë një drekë ose darkë, të jetë një e mirë e të shëndetshme të lehta. Të lartë fibra përmbajtjes në pini ndihmon për të pastruar stomakun, heq nga trupi toksinat, për të mbështetur energji, vitalitet, forcimin e sistemit nervor.
  22 Gusht 2019
 • Shumë prej nesh shkojnë në një dietë që të duket mirë dhe të veprojmë në përputhje me standardet e sotme të bukurisë. Për të filluar të kuptojmë se çfarë është motivimi për humbje peshe. Çfarëdo motivimi është, çfarë i motivon njerëzit që të veprimit për të arritur qëllime të caktuara.
  20 Gusht 2019
 • Detajuar vezë dietë për humbje peshe: parimet me dietë dhe komente. Të lejuara dhe të ndaluara produktet. Dy opsionet menu për një javë dhe 4 javë.
  18 Gusht 2019
 • E Dukan dietë është efektiv për humbje të peshës. Zhvillohet në 4 faza: Sulm, Ndërrimin, konsolidimit të stabilitetit. Bazuar në konsumin e proteinave produkteve.
  31 Korrik 2019
 • Mesdhetare ushqimi është një shembull i përsosur i ekuilibruar dhe i larmishëm ushqimi. Shkencëtarët dhe mjekët provuar se dietë Mesdhetare si dietë ul rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, kancerit, dhe gjithashtu ul nivelin e kolesterolit të keq.
  27 Korrik 2019
 • Dietë si mënyrë për të humbur peshë, një kohë të gjatë janë të parëndësishme. Ato japin një afat të shkurtër fuqi dhe është dëm për shëndetin, që trupi humb vlefshme substancave. Një shumë më të besueshme zgjidhje do të jetë për të respektuar një parim – të ushqyerit e duhur.
  25 Korrik 2019
 • Të gjetur se çfarë ushqimesh të ju ndihmojë të humbni peshë të shpejtë të përmbajë më të ushqyesve, vitamina, minerale. Çfarë ju duhet për të përjashtuar nga dietë për humbje peshe?
  24 Korrik 2019
 • Japoneze dieta është mënyra ideale për të rikthyer trupin e harmoni, për të ruajtur elasticitetin e lëkurës dhe të Shkëlqejë. Në listën e rekomanduar për të ushqimit përfshin më produkte të zakonshme që ju mund të gjeni në dyqane.
  23 Korrik 2019
 • Dietë javore – përgjigje të shpejtë të gjatë plaguing pyetje! Ka vakt plane që të lejojë që të humbni peshë në një javë për 3-10 kg.
  20 Korrik 2019
 • Si të humbni peshë 10 kg? Dhe është e mundur për të humbur peshë shpejt? Humb 10 funta në javë - nga lëmi i fantazi, dhe për të humbur rreth 10 paund në një muaj me të vërtetë të
  6 Korrik 2019
 • Alkaline dietë kjo është në fakt normale e frutave dhe perimeve dietë dhe mund të jetë baza për një mënyrë jetese të shëndetshme, duke përfshirë aktivitet fizik dhe të shëndetshme të hahet.
  5 Korrik 2019
 • Gjysma e gjakut ka një efekt shërues në trupin e njeriut. Dietë jo vetëm që ndihmojnë për të humbur peshë, por do të forcojë imunitar dhe sistemit të tretjes.
  3 Korrik 2019
 • Praktikë e rregullt i jogës të ndihmon për të hequr qafe peshën e tepërt. Ajo ndihmon jo vetëm për të lehtësuar stresin, për të mësuar për të dëgjoni trupin tuaj dhe për të përmirësuar gjendjen e trup, por ka një ndikim pozitiv në luftën kundër mbipeshës.
  3 Korrik 2019
 • Mënyra e trajtimit terapeutik të ushqyerit për diabetin e tipit 1 dhe 2, në të cilat pacientët të marrin optimale sasia e lëndëve ushqyese të nevojshme për të kompensuar për sëmundje. Kjo dietë përfshin konsumin e sasi të mjaftueshme të karbohidratet komplekse.
  2 Korrik 2019
 • Dietë Maggie pothuajse asnjë kontradiksionet, sepse ajo përmban pothuajse të gjitha thelbësore për funksionimin normal të trupit. Një numër i madh i vezëve nuk duhet të trembë ju. Të kolesterolit në vezë yolks janë më të absorbohet nga trupi në krahasim me yndyrna shtazore.
  2 Korrik 2019
 • Ushqimi për inflamacion të pankreasit – të detyrueshëm hap në trajtimin e sëmundjeve. Dietë do t'ju ndihmojë të rivendosur trupit për të hequr hidhërim, zvogëlimin e inflamacionit.
  1 Korrik 2019
 • I formuar në lidhje me pse yndyrë bark dhe si për të hequr atë. Detaje në lidhje me efektive ushtrime për një banesë stomak, ju mund të bëni në shtëpi.
  28 Qershor 2019
 • Dietë humbje për humbje peshe është shumë efektive. Në nenin një të hollësishme shikoni në këtë sistem.
  24 Qershor 2019
 • Dietë menu për dembel çdo ditë dhe për atë javë. Parimet bazë të dietës dhe këshilla të ushqyerit.
  16 Qershor 2019
 • Për ata që duan të humbin peshë, ju duhet të jenë të përgatitur për të siguruar se procesi do të marrë kohë dhe do të kërkojnë shumë përpjekje. Humbja në peshë do të jetë efektive përmes një ndryshim në stilin e jetës: të ushqyerit e duhur, ushtrime, duke shmangur alkooli dhe cigaret, dhe, më e rëndësishmja, psikologjike.
  2 Qershor 2019
 • Për të humbur peshë shpejt dhe pa dëm për shëndetin, ju duhet të respektojë dy kushte: të ushqyerit e duhur dhe aktivitet fizik. Kjo duhet të bëhet një përhershëm mënyrë e jetës dhe në të ardhmen. Përndryshe, e vjetër peshe do të kthehen.
  1 Qershor 2019
 • Çfarë është ketogenic dietë dhe si te zgjidhni opsionin e duhur.
  31 Maj 2019
 • Humbni peshë në 3 ditë – ëndrra e shumë vajzave dhe grave. Dhe kjo është me të vërtetë e mundur. Çdo dietë të shpejtë humbje peshe të çon në humbje të peshës, por ka të metat e veta. Ajo mund të jetë shumë e vështirë dhe kërkon të vëzhgimit të një mjek diete.
  31 Maj 2019
 • Humbni peshë në një muaji do të ndihmojë në një dietë të rreptë dhe ushtrime. Është e këshillueshme që të jetë nën mbikëqyrjen e një mjek diete. Sipas të skajshme fizike dhe mendore mbingarkesë, kufizime dietike, e jashtme është e veshur jashtë, dhe reagimit të ashpër.
  30 Maj 2019
 • Përfitojnë dietë të kos - aftësinë për të shpejt të rregulluar formën, për të normalizuar punën e traktit gastrointestinal; të trajtuar mbipeshën; pastrues butë efekt. Kefir dietë të ndryshme - nuk është verë dhe dimër, dhe të pemëve dhe perimeve, kefir dietë.
  30 Maj 2019
 • Qëllimi i terapeutike në trajtimin e përdhes është për të zvogëluar nivelin e urate komponimet në gjak. Për këtë qëllim, pacientët janë caktuar ilaçe. Së bashku me marrjen e barnave përjashto nga dieta e kafshëve yndyrna, karbohidrate komponimet dhe proteina.
  28 Maj 2019
 • Efektive dietë gjashtë petale: parimet e dietës, menutë dhe recetave, rezultatet.
  28 Maj 2019
 • Për të humbur peshë pa dëm për shëndetin dhe për të arritur një të qëndrueshme të rezultojë pas humbje peshe do të ndihmojë të ushqyerit e duhur dhe yoga. Ka shumë dieta për të shpejtë humbje peshe, është i njohur me mundësitë më të popullarizuara.
  28 Maj 2019
 • Rishikimi nga mënyrat më të mira për të shpejtë humbje peshe në një javë.
  26 Maj 2019
 • Shalqi për dietën i takon kategorisë së mono-dietë. Ushqimi është konsideruar të jetë mjaft e vështirë, kështu që ka shumë variante të ndryshme të kombinimeve me ushqime të tjera, dietë të vazhduar më qetë dhe pa trupore.
  21 Maj 2019
 • Të pahijshme dietën, stresin dhe zakone të këqija që mund të shkaktojë inflamacion të pankreasit - pankreasit. Kjo është një sëmundje e rëndë, kërkon jo vetëm një trajtim gjithëpërfshirës, por edhe e saktë e të ushqyerit.
  17 Maj 2019
 • Pirja e ushqimi është një mënyrë shumë efektive e luftës kundër peshë të tepërt, jep rezultate të mira. Gjatë dietë, pini shumë lëngje. Ajo mund të jetë lëng, supë, ujë, apo produktet e qumështit.
  16 Maj 2019
 • Çfarë mund dhe nuk mund të hani në një dietë për gastrit. Këshilla për shëndetin e të ushqyerit nga gastroenterologist. Një listë e produkteve të lejuara. Mostra menu me receta për një javë
  15 Maj 2019
 • Ka tre variante Japoneze dietë: 7, 13 dhe 14 ditë. Japoneze dietë është bërë shumë popullore në kohët e fundit, sepse kjo ndihmon të shpejt dhe të thjeshtë të humbni peshë në vetëm disa javë.
  15 Maj 2019
 • Zbuloni humbje peshe programit të energjisë dietë (Energjia Dietë): varg, të detajuara menu për 1 ditë, receta, udhëzimet për përdorim, këshilla.
  5 Maj 2019
 • Si të përdorni të ushqyerit e duhur për humbje peshe: respektojnë rregullat themelore, marrë parasysh gabimet, duke u përgatitur për të tranzicionit. Zgjidhni recetave dhe të bëjë një menu.
  29 Prill 2019
 • Proteinave në dietë për humbje peshe – vërtetë një dhuratë nga perëndia për ata që e duan ushqimin. Në dietë meny përbëhet nga ushqime me proteina të lartë përmbajtje dhe vitamina C. Por ajo ka një numër të kontradiksionet që ju duhet të dini rreth.
  26 Prill 2019
 • Të preferuar efektive dietë për humbje peshe. Menu në 7, 10, 12, 14, 21, dhe muaj. Receta.
  23 Prill 2019
 • E metodave efektive për humbje peshe që do të ju ndihmojë për të hequr qafe disa lbs në vetëm një javë.
  20 Prill 2019
 • Hikërror dietë - një efektiv dhe mënyrë e shpejtë për të humbur peshë. Dietë menu.
  11 Prill 2019
 • Për sy të bukur, një dietë nuk është e mjaftueshme, ju duhet të kushtojnë kohë për ushtrime fizike. Kjo është një mundësi e madhe për disa seanca për të dhënë muskujt tuaj elasticitetin e ish-të. Në disa raste, disa trajnim për një muaj ju mund të hedhin nga 3 deri në 7 kg.
  9 Prill 2019
 • Dietë ramazani dietë do t'ju ndihmojë të pa dëm, dështime dhe ndjenja e urisë për të humbur peshë për një periudhë të shkurtër pa trajnim.
  8 Prill 2019
 • Për të humbur peshë në shtëpi dhe nuk e dëmtojnë shëndetin nevojë për të kombinuar të ushqyerit e duhur dhe stërvitje. Por humbja e shpejtë në peshë është e sëmurë, kështu që ajo është më e mirë për të humbur peshën në mënyrë graduale.
  8 Prill 2019
 • Ka shumë dietat, por më efektive janë ato që janë të mbështetur nga shkenca. Ajo është: Paleo dietë gluten free dhe dietë Mesdhetare, dhe një dietë e ulët në karbohidratet.
  7 Prill 2019
 • Humbje peshe bark dhe anët është e mundur vetëm me dietë dhe për të kryer disa ushtrime të drejtuara në zonat problem. Nuk keni për të shkuar në palestër, pas regjimit, ju mund të humbni peshë dhe në shtëpi.
  6 Prill 2019
 • Dieta Atkins është një sistem i ushqimit dhe proteina plotësim. Para se të shkoni në këtë dietë, ju duhet të dini të mirat dhe të këqijat, dhe mundësisht të konsultoheni me mjekun për të arritur rezultatin e dëshiruar.
  5 Prill 2019
 • Rregullat themelore të humbjes së peshës në shtëpi. Si të humbni peshë me stërvitje. Si për të bërë veten të humbur peshë, receta, dieta.
  3 Prill 2019